آمار بازدیدکنندگان

2446372
امروز
دیروز
کل
210
840
2446372
IP 35.173.234.140

ورود کاربران

پیج اینستاگرام

noorgene@

با عضویت در این پیج

از مطالب علمی ژنتیک و پزشکی

مطلع شوید
کانال تلگرام
noorgene@

 

آزمایشگاه نورژن در گوشی شما

66551#*6655*

 

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

ناشنوایی ارثی یکی از بیماریهای ژنتیکی با شیوع بالاست که اگر موتاسیون و ژن معیوب عامل ناشنوایی در خانواده شناسایی گردد با تشخیص قبل از تولد امکان تولد افراد ناشنوا در آن خانواده و بستگان آنها به صفر می رسد.

اما یکی از مشکلات تشخیصی که  ناشنوایی ارثی دارد این است که تعداد زیادی ژن برای آن گزارش شده است. بنابراین در هر خانواده یک ژن بخصوص میتواند عامل ناشنوایی در یک خانواده باشد بنابراین برای بررسی ژنتیکی باید این ژنها به ترتیب اهمیت و شیوع در این خانواده مورد بررسی قرارگیرند تا ژن عامل شناسایی گردد.

متاسفانه با روش فعلی موجود در ایران و بررسی هر ژن به تنهایی، هزینه زیادی میبرد و ممکن است خانواده از توانایی پرداخت این هزینه بالا عاجز باشد.

خوشبختانه با پیشرفتی که در زمینه تجهیزات ژنتیکی در دنیا ایجاد شده است روش موسوم به NGS کشف شده است که از مزایای آن بررسی هم زمان چندین ژن با هزینه فوق العاده کم است. این دستگاه هنوز به ایران وارد نشده است اما امکان ارسال نمونه به خارج از کشور برای این بررسی وجود دارد.

برای بررسی بیماری ناشنوایی و بررسی حدود 50 ژن عامل که تاکنون کشف شده است حدود 800 دلار هزینه میبرد و پس از حدود یک ماه جواب آن به دست بیمار میرسد.      

آزمایشگاه ژنتیک نور امکان ارسال نمونه به خارج از کشور را دارد و در صورت مشخص شدن ژن عامل بیماری امکان بررسی وابستگان و تشخیص قبل از تولد در این آزمایشگاه فراهم است.