تشخیص قبل از تولد در هفته11 بارداری با نمونه برداری از پرزهای جفت جنین
رعایت نکات بهداشتی برای نمونه های عفونی بسیار مهم و ضروریست
تشخیص نادرترین بیماریهای ژنتیکی در مرکز تخصصی نورژن
مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج و بارداری در مرکز تخصصی نورژن
آدرس: کیانپارس خیابان پهلوان غربی قبل از پل صیاد شیرازی
انجام تست سرولوژی بیماری کرونا در مرکز نورژن با یک آزمایش خون ساده در سریع ترین زمان ممکن

تبلیغات پزشکی

کرونا را شکست می دهیم
در خانه بمانیم

آمار بازدیدکنندگان

2927755
امروز
دیروز
کل
180
952
2927755
IP 54.208.73.179

ورود کاربران

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

بر اساس دستور العمل FMF کشور انگلستان روند غربالگری باید از یک سری استانداردهایی برخوردار باشد تا نتایج مطلوب و دقیق داشته باشد. بر اساس این دستور العمل آزمایشات بیوشیمایی باید در آزمایشگاهی انجام گیرند که واجد دستگاه ها و کیتهای مورد تایید FMF باشند.

همچنین پزشکانی که قصد انجام سونوگرافی از جنین را دارند باید یک دوره 2 ساعته کلاس اینترنتی آموزش از راه دور را بگذرانند و سپس چند عکس از جنین ارسال کنند تا کیفیت دستگاه سونوگرافی و مهارت پزشک مورد ارزیابی قرار گیرد.

پزشکانی که با موفقیت بتوانند این دوره را با موفقیت بگذرانند مورد تایید FMF خواهند بود و برای استفاده از نرم افزار FMF و تعیین ریسک یک رمز عبور به آنها اختصاص داده میشود.

لیست پزشکانی از ایران که مورد تایید FMF میباشند در آدرس اینترنتی زیر لیست شده اند که براحتی با ورود به این سایت و انتخاب کشور ایران نام این پزشکان به زبان انگلیسی نمایش داده میشوند.

 

https://courses.fetalmedicine.com/lists/web

 

لطفا بعد از ورود به این سایت کشور ایران انتخاب گردد.

تعداد این پزشکان ایرانی در این سایت هم اکنون از 100 نفر بیشتر است و مرتبا بر تعداد آنها افزوده میشود.

بنابراین اگر خواهان گرفتن نتایج دقیقی هستید بهتر است که آزمایشگاهی انتخاب شود که دارای دستگاه الکسیس شرکت Roche و یا دستگاه های معادل آن باشد و نام پزشک سونوگرافیست نیز در سایت FMF موجود باشد.

بر اساس این سیستم آزمایشگاه دو عدد بیوشیمی را ارائه خواهد داد و پزشک پس از انجام سونوگرافی و با استفاده از نرم افزار FMF ریسک خطر را به صورت کتبی به خانم باردار ارائه میدهد.

 

پي گيري بيماران در غربالگري سه ماهه اول بر مبنای سیستم FMF به صورت زیر است:

بر اساس نتيجة آنالیز تست غربالگري سندرم داون که بوسیله نرم افزار اینترنتی FMF انجام میگیرد خانهای باردار در سه گروه بشرح زیر قرار خواهند گرفت:

 

1- گروه اسكرين مثبت (high risk): در صورتي كه ريسك خانم باردار بيشتر از 1:50باشد (يعني در ريسك اعلام شده مخرج كسر از 50 كوچك‌تر باشد)، بايد مستقيماً براي انجام تست‌هاي تشخيصي و نمونه گیری از جنین به آزمایشگاه ژنتیک ارجاع داده شود.

 

2- گروه با ريسك بينابيني (Borderline risk): در صورتي كه ريسك زن باردار بين 1:51 تا 1:1000 باشد، توصيه مي‌شود تا سه ماهة دوم منتظر بماند و تست سه ماهه دوم را انجام دهد.

.

3- گروه اسكرين منفي (low risk): در صورتي كه نتيجة غربالگري سه ماهة اول كمتر از (1:1000) باشد غربالگري سندرم داون پايان مي‌پذيرد.

بر اساس دستورالعمل FMF علاوه بر شاخص های NT شاخصهای دیگری مانند استخوان بینی و اکوی قلب جنین نیز میتواند در غربالگری گروه ریسک بینابین مورد استفاده قرار گیرد.

سوالات و نظرات  

0 #1 testGuest 1395-02-16 16:49
test
نقل قول