تشخیص قبل از تولد در هفته11 بارداری با نمونه برداری از پرزهای جفت جنین
رعایت نکات بهداشتی برای نمونه های عفونی بسیار مهم و ضروریست
تشخیص نادرترین بیماریهای ژنتیکی در مرکز تخصصی نورژن
مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج و بارداری در مرکز تخصصی نورژن
آدرس: کیانپارس خیابان پهلوان غربی قبل از پل صیاد شیرازی
انجام تست سرولوژی بیماری کرونا در مرکز نورژن با یک آزمایش خون ساده در سریع ترین زمان ممکن

تبلیغات پزشکی

کرونا را شکست می دهیم
در خانه بمانیم

آمار بازدیدکنندگان

2927748
امروز
دیروز
کل
173
952
2927748
IP 54.208.73.179

ورود کاربران

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

این روش جدید مبتنی بر DNA جنینی است که از طریق جفت در خون مادر وجود دارد. 

میزان این DNA جنینی فوق العاده کم است اما با روشهای پیشرفته امکان استحصال آن از طریق خون مادر وجود دارد. این DNA جنینی را  Cell Free DNA مینامند و میتوان از آن برای غربالگری بیماریهای کروموزومی و همچنین تعیین جنسیت جنین استفاده کرد.

شرکتهای متعددی در دنیا از این روش غربالگری استفاده میکنند و همگی آنها ادعا دارند که این روش غربالگری دارای دقت بالای 99% در  شناسایی سندرم داون میباشد که در مقایسه با روشهای معمول غربالگری سه ماهه اول و یا دوم مقدار خیلی بالایی است. از طرفی بدلیل اینکه این روش بر مبنای نمونه خون مادر میباشد خطری برای جنین ایجاد نمیکند.

شرکتهای خارجی انجام دهنده این آزمایش غربالگری نام تجاری خاص خود را روی آن گذاشته اند مانند:

1- آزمایش  Harmony که در کشور آمریکا و آلمان انجام میشود و تاکنون دقیقترین نتایج گزارش شده را با تست بر روی بیشتر از یک میلیون جنین را از آن خود کرده است. این آزمایش 5 کروموزوم معروف  21و 13 و 18 و ایکس و وای را شناسایی میکند. قیمت این تست حدود 500 دلار میباشد.

2-آزمایش  NIFTY که در کشور چین و توسط شرکت  BGI  انجام میشود. این شرکت علاوه بر کروموزومهای 21 و 13 و 18 و کروموزومهای جنسی تعدادی دیگر از کروموزومها و اختلالاتی که معروف به میکرودلیشن میباشند را نیز مورد بررسی قرار میدهد. این تست ارزانتر از هارمونی میباشد.

3-آزمایش  NIPT که در کشور کره انجام میشود و تمام کروموزومهای انسان را از نظر اختلالات تعدادی مورد بررسی قرار میدهد. آین آزمایش ارزانتر از دو آزمایش قبلی میباشد.

در تمام آزمایشات فوق مدت زمان جوابدهی بین 10 تا 14 روز میباشد و آزمایش از هفته 10 بارداری قابل انجام است.

ازمایش هارمونی در بارداری های دو قلوها و نیز خانمهایی که از ضد انعقاد هپارین برای جلوگیری از سقط استفاده میکنند قابل انجام است.