تشخیص قبل از تولد در هفته11 بارداری با نمونه برداری از پرزهای جفت جنین
رعایت نکات بهداشتی برای نمونه های عفونی بسیار مهم و ضروریست
تشخیص نادرترین بیماریهای ژنتیکی در مرکز تخصصی نورژن
مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج و بارداری در مرکز تخصصی نورژن
آدرس: کیانپارس خیابان پهلوان غربی قبل از پل صیاد شیرازی
انجام تست سرولوژی بیماری کرونا در مرکز نورژن با یک آزمایش خون ساده در سریع ترین زمان ممکن

تبلیغات پزشکی

کرونا را شکست می دهیم
در خانه بمانیم

آمار بازدیدکنندگان

2924840
امروز
دیروز
کل
148
1869
2924840
IP 3.237.205.144

ورود کاربران

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

اختلالات کروموزومی در جنین با روشهای متفاوتی قابل بررسی هستند. دقیقترین این روشها نمونه برداری از سلولهای جنینی و بررسی کروموزومی این سلولها میباشد. اما این روش مستلزم نمونه برداری از جنین میباشد و این عمل نمونه برداری روشی تهاجمی است  و بنابراین در حدود 1% از موارد میتواند منجر به سقط جنین شود.

برای کاهش موارد سقط جنین روشهای غیر تهاجمی ابداع شده است که دیگر به نمونه برداری از جنین نیازی نمیباشد و با استفاده از سونوگرافی و یا خون مادر میتوان وجود اختلال کرومزومی در جنین را پیش بینی کرد و در صورت وجود احتمال بالا عمل پر خطر نمونه برداری از جنین انجام میشود.

تازه ترین روش غربالگری جنین که فعلا فقط در خارج از کشور انجام میشود آزمایشی موسوم به NIFTY یا نیفتی میباشد که نتایج فوق العاده خوبی از آن بدست آمده است.

در این تست با نمونه گیری از خون مادر و استخراج DNA از آن میتوان DNA جنینی را که در سرم مادر وجود دارد را شناسایی کرد و در صورت وجود اختلال کروموزمی عمل نمونه برداری از جنین را برای تایید تست انجام داد. 

با بررسی 300 هزار نمونه جنینی دقت این آزمایش 99.5% گزارش شده است که نسبت به روشهای موجود غربالگری که فعلا در ایران انجام میشود مانند غربالگری سه ماهه اول و دوم نتایج فوق العاده خوبی است.

از مزایای تست نیفتی امکان انجام آن از دهه 10 بارداری است و همچنین در نتایج جنسیت جنین هم گزارش میشود بنابراین برای خانواده هایی که میخواهند جنسیت جنین را قبل ازتشخیص با سونوگرافی بدانند این آزمایش سودمند است.

از معایب این روش این است که همانند دیگر آزمایشات غربالگری دیگر امکان ارائه نتایج کاذب مثبت و منفی وجود دارد و چون این آزمایش در خارج از کشور انجام میشود بنابراین مسولیت نتایج کاذب با شرکت خارجی انجام دهنده آزمایش میباشد و آزمایشگاه نور هیچ گونه مسولیتی را در قبال نتایج کاذب نمی پذیرد. به همین دلیل از خانواده های محترم تقاضا داریم قبل از درخواست آزمایش این نکته مهم را مد نظر قرار دهند.

ازمایشگاه ژنتیک نور اهواز امکانات ارسال نمونه خون مادر را برای این آزمایش به خارج از کشور دارد و جواب بعد از ده روز کاری بدست بیمار میرسد. هزینه انجام این آزمایش حدود 17.5 میلیون ریال برآورد میشود. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی میتوان به آدرس زیر مراجعه نمود.

http://www.niftytest.com/expecting-parents/faq